top of page

 

Урок

 

Тема: Додавання і віднімання чисел в межах 20. Доповнення задачі (доповнення даних, складання запитання). Розв'язування задачі на дві дії. Математичні перетворення.

Мета: Закріплювати знання учнів про нумерацію двоцифрових чисел, розвивати обчислювальні навички; розвивати увагу, кмітливість, спостережливість; виховувати любов до природи.

Хід уроку

I. Організаційний момент. Привітання.

II. Актуалізація опорних знань.

  • Хто з вас був у зоопарку?

  •  Ви знаєте хто там живе?

  • Діти, ви хочете здійснити екскурсію до зоопарку?

  • Тоді вам необхідно отримати пропуск, виконати завдання. (Слайд №2)

 

Каліграфічна хвилинка.

 

  • Діти, сьогодні в зоопарку трапилася біда. Хтось уночі відчинив клітки і випустив усіх звірів. Давайте допоможемо тваринам повернутися у свої домівки. Для цього нам необхідно розв'язати вирази. Результат прикладу і буде номером вольєра, де і мешкає та чи інша тварина. (Слайд № 3)

  • Молодці! Запам'ятайте цих тваринок.

  • А тепер давайте  ще раз прочитаємо номери вольєрів… Запишіть їх в порядку зростання(слайд № 4)

9 10 11 12 13

- Яке число, на вашу думку,зайве? Чому? (9)

- З яких одноцифрових чисел його можна одержати? (Слайд № 5)

 

III. Мотивація навчальної  діяльності учнів. Повідомлення теми і мети   уроку.

  • Якщо ви будете уважними, то наприкінці уроку ми будемо знати багатьох тварин, які проживають у зоопарку.

  1.  Задача (усно).

В Олега було 8 кролів, а у Бориса  - 3 кролі. (слайд № 6)

- Про кого розповідається в задачі?

- Чи відомо скільки кролів у Олега? А у Бориса?

- Чи можемо ми щось дізнатися?(Ні) А чому?

- Давайте поставте запитання до задачі? (3 запитання)

- скільки запитань ми можемо поставити до задачі?

- Чи можемо ми відповісти на поставлене запитання?

(відповіді на запитання по рядах)

 (слайд № 7 - 9)

2. Задача (письмово)

В клітці було 12 хом'яків, морських свинок – на 5 менше, а кроликів – на 2 більше, ніж морських свинок. Скільки кроликів було в клітці?

- Про кого розповідається в задачі?

Чи відомо скільки хом'яків? А морських свинок? Кроликів?

  • Що сказано про морських свинок? А про кроликів?

  • Чи можемо ми дізнатися скільки морських свинок? Що потрібно зробити?

  • Чи можемо ми дізнатися скільки кроликів? Що потрібно зробити?

  • Які опорні слова ми запишемо в короткому записі? (слайд № 8)

Розв'язання задачі. (слайд № 9)

ІV. Узагальнення і систематизація ЗУН.

1.  Математичні перетворення. (письмово) (слайд № 10)

-  В нашому зоопарку мешкають ведмедики і зайчики. Вони приготували для вас завдання. Розгляньте перетворення.

- Скільки см в одному дм?

VI. Підсумок уроку.

  • Ви сьогодні дуже старанно працювали. Чи сподобалась вам екскурсія по зоопарку?

  • З якими тваринами ви сьогодні зустрілися?

  • Ви сьогодні були на уроці активними, уважними, самостійними. А наостанок відгадайте ребус. (слайд № 11)

VІІ. Домашнє завдання.

© 2023 by Andi Banks. Proudly created with Wix.com 

  • Twitter Classic
  • facebook
bottom of page