top of page

Урок

 

Тема: Літр. Задачі на знаходження невідомого доданка, на різницеве порівняння.

Мета: Ознайомити дітей з одиницею вимірювання об'єму; розвивати навички та вміння розв'язувати задачі на різницеве порівняння та на знаходження невідомого доданка; розвивати кмітливість, спостережливість; виховувати любов до природи.

Хід уроку

 

I. Організаційний момент. Привітання.

Девіз уроку: (слайд № 2)

Не просто слухати, а чути;

Не просто дивитися, а бачити;

Не просто відповідати, а міркувати;

Дуже плідно працювати!

Налаштування на роботу.

 II. Актуалізація опорних знань.

  • Сьогодні на уроці ми з вами помандруємо країною Мультляндією. Ця країна незвичайна. У ній нас зустрічатимуть герої різноманітних мультфільмів, даватимуть нам виконувати різноманітні вправи. А наше завдання їх розв'язувати.

  •  Розпочнемо нашу подорож із завдання, яке нам підготували кіт Матроскін та пес Шарик.

  • Давайте разом поміркуємо і спробуємо пригадати склад числа.

 (Слайд № 4)

  • Молодці! Ви впорались із завданням.

  • Але ви напевно знаєте, що кіт Матроскин та пес Шарик дуже товариські, і вони не можуть, що ви від них ось так легко пішли. Тому вони підготували ще одне невеличке завдання.(Слайд № 5)

  • Наступний герой, до якого ми завітаємо в гості, це… Петрик П'яточкин. Він вам підготував завдання на ЕОМ. Ваше завдання скласти приклади і їх обчислити. Отже, вперед! (діти виконують завдання в зошитах) (Слайд № 6)

III. Мотивація навчальної  діяльності учнів. Повідомлення теми і мети   уроку.

  • Наступний герой, який дуже хотів, щоб до нього завітали, це улюбленець усіх дітей… Карлсон. (Слайд № 7)

  • Діти, а що він любить найбільше? (варення) (Слайд № 7)

  • А у що його розкладають? (У банки)

  • Діти, банки бувають різних розмірів. І саме з цієї причини у нашого героя виникла проблема. Йому Малюк  дав одну банку з яблучним соком і один пакет апельсиновим соком. (Слайд № 7) І тепер він не може вирішити, де  соку у нього більше: у банці чи у пачці?

  • Давайте допоможемо йому. Скажіть мені, будь ласка, чим вимірюють рідини? (Можна ковтками, склянками, пляшками). Можна й так. Але на сьогоднішньому уроці ми ознайомимося з мірою, яка допомагає вимірювати рідини.

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Бесіда.

  • Пропоную розпочати ознайомлення.

  • Розгляньте уважно малюнок. Як ви гадаєте, скільки води можна туди налити? (попередні відповіді дітей)(Слайд № 8)

  • Запам'ятайте, що в таку банку вміщається 1 л води. Коли говорять скільки молока, соку або іншої рідини, то вживають слово ЛІТР.(Слайд)(Слайд № 9)

  • А хто з вас мені скаже , як записують слово літр?(відповіді дітей)

  • На письмі слово коротко позначають літерою «л». Але зверніть увагу, що при скороченні цього слова ми біля букви «л » крапку не ставимо.

  • Діти, поміркуйте, скільки л води можна налити в таку банку?

  • (Слайд № 10)

  • Така банка має назву «трилітрова», тому що у нею вміщується три банки по одному літру.

  • Отже, скажіть, діти,  чим вимірюють рідини?

  • Отже, діти, скажіть, будь ласка, чого ж у Карлсона більше? (Порівну)(Слайд № 11)

2. Робота над задачею на різницеве порівняння.

     - Діти, давайте за допомогою короткого запису спробуємо скласти задачу. (Слайд № 12)Але давайте спочатку пригадаємо, з яких частин складається задача?

У ведмедика було 5 л меду, а в бджілки  - 2 л меду. На скільки л меду менше у бджілки, ніж у ведмедика.

- Про кого говориться в задачі? Скільки л меду у ведмедика? Скільки л меду бджілки? Що запитується  в задачі? Що позначає дужка? Що потрібно зробити, щоб порівняти кількість літрів меду у тварин?

5 – 2 = 3 (л)

3. Робота над задачею. Задача на знаходження невідомого доданка.

(Слайд № 13)

У Карлсона було 8 л варення. Коли він декілька л  з'їв, то у нього залишилося ще 4 л. Скільки варення з'їв Карлсон?

- Чи відомо, скільки л варення було у Карлсона?

- А чи відомо скільки л він з'їв? (Ні)

- А що ще відомо в задачі?

- Діти, а що потрібно зробити, щоб дізнатися скільки л варення з'їв Карлсон?

 8 – 4 = 4(л)

V. Узагальнення і систематизація ЗУН.

Вставити пропущені числа і порівняти виризи. (Слайд № 15)

8 - … > 3 + 1               … - 2 = 4 + 3

… + 3 < 7 +2               3 + …<10 - 2

 

VI. Підсумок уроку.

  • Що нового ми почули сьогодні на уроці?

  • Що цікаве ви побачили?

  • З якою величиною ми сьогодні ознайомились?

  • Як записуємо слово «літр»?

  • Чи міркували ви при виконанні завдань?

  • А чи старанно працювали?

  • Де ми сьогодні побували?  З якими героями зустрілися?

 

VІІ. Домашнє завдання.

© 2023 by Andi Banks. Proudly created with Wix.com 

  • Twitter Classic
  • facebook
bottom of page