top of page

 

 Урок

 

Мета: Ознайомити учнів про різноманітний світ народної та авторської казки. Формувати навички роботи з книгою. Розвивати творче мислення. Збагачувати і уточнювати словниковий запас слів. Спонукати дітей до самостійного читання. Виховувати у дітей лагідність, чуйність, милосердя, повагу, любов, доброту до оточуючих людей.

Хід уроку

 

I. Організаційний момент. Привітання.

- Сьогодні на уроці ми з вами помандруємо у країну фантазії. Сюди може потрапити кожна допитлива дитина.

- А ви допитливі школярі? Тоді у путь.

- Але ви напевно знаєте, що дуже часто на шляху зустрічаються певні перешкоди. Ось і у нас на шляху вона зустрілась.

- Як ви гадаєте зможемо ми її подолати? (виконавши завдання)

- Ви повинні серед складів віднайти назви казок, які заховалися.

ТЕ-БОК-РУ-СИК-ЛЕ-КО-КА-І-ТИ-СИК-ВИЧ-ЛО-ВА-ГО-КА-ВОШ-КО-КО

II. Актуалізація опорних знань.

- Давайте спробуємо відгадати назву цієї диво-країни.

  • У нашої бабусі сидить дід у кожусі.

Проти печі гріється, без водички миється. (кіт)

  • На городі виростала,

Восени велика стала.

Дід почав усіх гукати:

«Час красуню нашу рвати». (ріпка)

  • Вигнав дід її з хати,

Та й пішла вона блукати.

В зайця хатку відібрала,

Всі дерезу ту виганяли,

Рак її ущипнув,

Зайцю хатку повернув. (Коза-Дереза)

  • Хто з героїв казки роздавав кашу, усім давав, а одному не дав. (сорока)

  • В'ється річка невеличка й хлопчик у човні сидить.

З берега матуся кличе, щоб обідом пригостить.

І вгадать цього героя – справа зовсім нескладна.

Казка ця усім відома про … вона. (Івасика)

Хорове читання ключового слова.

  • Казка до нас приходить з маминих чи бабусиних  уст, з цікавої книжки або з екранів телевізора. Це світ незвичайних пригод і дивовижних перевтілень.

  • Хто ж складає казки? (народ)

  •  А є казки, автори яких відомі. Тому їх називають авторськими, або літературними.

  • Яких письменників ви знаєте, що писали казки(І.Франко «Лисичка та журавель»,В Сухомлинський  «Соловей і Жук», Н.Забіла «Вовк і козенята»).

III. Вивчення нового матеріалу.

  • На сьогоднішньому уроці ми познайомимося з українською народною казкою «У пригоді».

  • Уважно послухайте і після прочитаного ви повинні відповісти на запитання: « З якими тваринами  відбуваються пригоди?»

  1. Читання казки вчителем.

    • Хто є дійовими персонажами?

 

  1. Словникова робота.

    • А зараз давайте попрацюємо зі стовпчиками слів. Пояснення значень слів (робота над інтонацією).

 

  1. Повторне читання тексту (читання ланцюжком).

 

  1. Відповіді на запитання за змістом казки.

    • Що хотів зробити лев з мишкою?

    • Що попросила вона у нього?

    • Чи послухав її лев?

    • Що він відповів на це мишці?

    • Яка неприємність сталася з левом?

    • Хто з'явився у скрутну хвилину?

    • Що зробила мишка?

    • Чи стала мишка в пригоді левові?

    • А як ви гадаєте, чи не пожалкував лев про те, що не придушив мишку?

    • Які риси характеру притаманні леву? Мишці?

 

  1. Читання казки вибірково: за початком, за кінцевими словами, по абзацах.

 

  1.  Творчі роздуми.

    • Як ви гадаєте, чи врятував би хтось лева, якби він з'їв мишку?

    • Давайте ми пофантазуємо і придумаємо продовження казки.

 

                         Тест

  1. Лев пішов на лови і зустрів:

    1. Жабку;

    2. Мишку;

    3. Лисицю.

  2. Лев хотів мишку одразу:

    1. з'їсти;

    2. відпустити;

    3. пожаліти.

  3. Як мишка врятувала лева;

    1. Перегризла петельки;

    2. Відкрила клітку;

    3. Дала поїсти.

- А тепер ми з вами пофантазуємо і спробуємо скласти казку, доповнююи її словами із трьох букв.

«Жив був (дід). У нього болів (зуб). Зайшов у (дім). Хотів з'їв (сир, суп). Раптом прилетіла (оса).Вона  хотіла скуштувати (мед). Але побачила, що там сидить (жук). Жук побачив осу,образився на неї  і полетів у (ліс). От і казочці кінець, а хто її складав, той молодець.»

IV. Підсумок уроку.

  • По якій країні ми сьогодні подорожували?

  • З якими видами казок познайомилися?

  • Яку казку читали на уроці?

  • Хто з дійових персонажів вам подобається більше?

 

V. Домашнє завдання.

© 2023 by Andi Banks. Proudly created with Wix.com 

  • Twitter Classic
  • facebook
bottom of page